معرفی نشریه و افتخارات

معرفی نشریه

نشریه ندا که حاصل سرواژه‌سازی عبارت «نشریه دانشجویان علوم دامی و صنایع غذایی ایران» است درواقع تحت نظر اتحادیه انجمن‌های علمی دانشجویی علوم دامی و صنایع غذایی کشور فعالیت می‌کند. اتحادیه انجمن‌های علمی دانشجویی علوم دامی و صنایع غذایی ایران، نهادی متشکل از دانشجویان برتر علمی و اجرایی رشته‌های مهندسی علوم دامی و مهندسی صنایع غذایی از سراسر کشور است؛ این اتحادیه با رسالت پیشبرد اهدافی چون ایجاد تعامل علمی در سطح کشور، ایجاد ارتباط پویا میان علم و صنعت و استفاده از ظرفیت‌های بومی مناطق اقلیمی مختلف کشور در حوزه‌ی صنعت غذا و صنایع دام و طیور تأسیس شد و با اجرای همایش و نشست‌های ملی، منطقه‌ای و استانی، محوریت بررسی مشکلات و پرورش نیروهایی توانمند، تلاش داشته تا بر امروز و فردای صنایع غذایی و دامی کشور اثرگذار باشد.

این اتحادیه با توجه به بستر علمی موجود و باهدف ارائه‌ی خدمت به جامعه‌ی دانشگاهی و صنعت، با بهره جستن از قدرت رسانه‌ای خویش و ارتباط با دانشگاه‌های سراسر کشور بر آن است تا مجموعه‌ای علمی-دانشجویی را در قالب نشریه ملی ندا شامل بخش‌های مختلفی اعم از هم‌افزایی، خارج از گود، مصاحبه با کارآفرینان جوان در حوزه صنایع غذایی و علوم دامی، مقالات علمی علوم دامی و مقالات علمی صنایع غذایی می‌باشد.

در بخش مربوط به هم‌افزایی، گزارش فعالیت‌های اخیر اتحادیه که توسط اعضای هیئت‌رئیسه برگزار شد ارائه گردیده است. همیشه سعی هیأت رئیسه بر این بوده است تا با برگزاری برنامه‌های مختلف، در مسیر رسیدن به اهداف و برآورده نمودن رسالت‌های اتحادیه به‌عنوان یک تشکل دانشجویی قدم بردارد. هدف از این بخش آشنایی مخاطبان نشریه با فعالیت‌ها و اهداف اتحادیه می‌باشد.

در بخش خارج از گود بیشتر به چالش‌ها و همچنین حواشی مربوط به صنعت غذا و صنعت دام پرداخته می‌شود. قطعاً در هر رشته‌یا هر صنعتی یک سری مشکلات وجود دارد و این وظیفه دانشجویان است که در قالب یک تشکل دانشجویی به بررسی این مشکلات و ارائه راه‌حل پرداخته و مسئولین امر را از وجود چنین مشکلاتی مطلع سازند؛ بنابراین هدف از این بخش پرداختن به مشکلات این‌چنینی که گریبان گیر صنعت شده است می‌باشد.

در بخش مربوط به کارآفرینان جوان، به معرفی افرادی که در صنعت غذا و یا صنعت دام مشغول به کارآفرینی هستند پرداخته می‌شود. هدف از این بخش، بررسی مراحل تبدیل‌شدن به یک کارآفرین موفق از زبان دانشجویانی است که در این صنایع فعالیت دارند.

در بخش مربوط به مقالات علمی علوم دامی و صنایع غذایی نیز به بررسی تحقیقات انجام‌گرفته در این صنایع یا مقالات مروری تهیه‌شده توسط دانشجویان پرداخته خواهد شد.

مجوز نشریه ندا

نشریه ندا به صاحب‌امتیازی اتحادیه انجمن‌های علمی دانشجویی علوم دامی و صنایع غذایی کشور در تاریخ 17/7/1395 از سوی وزارت علوم تحقیقات و فناوری به شماره 153931/81/8 مجوز انتشار و توزیع سراسری دریافت نمود.

افتخارات نشریه

نشریه برگزیده کشور در پانزدهمین و شانزدهمین جشنواره بین‌المللی حرکت